Az elmúlt év „leghíresebb” Facebook átverései

facebook

  • 2014. január: Az óriáskígyó megeszi az állatkerti gondozót- A Facebook üzenetben egy hátborzongató videót ígértek, amelyben egy óriási kígyó megeszi az állatkerti gondozót. A hamis tartalmat csak megosztás vagy lájkolás után lehetett elérni.
  • 2014. március: Megtalálták az eltűnt maláj gépet- egy látszólag legitim Facebook üzenetben kapott a felhasználó értesítést, hogy meglett az elveszett gép. Ám a hír zavartalan olvasását akadályozta egy kitakaró ablak, amely arra kért, hogy osszuk meg előre ezt a hírt, akkor majd becsukódik. Természetesen, ha valaki ezt megtette, akkor máris továbbterjedt a dolog, és az összes ismerőse megkapta a hamis üzenetet. Az ígért mozi helyett pedig egy hibaüzenet jelent meg, amely arra hivatkozott, hogy a videóanyag kizárólag 18 éven felüliek számára érhető el, ezért legyünk szívesek a mellékelt tesztet elvégezni, amellyel még iPhone 5S okostelefont is nyerhetünk.
  • 2014. május: Ingyen Rolling Stones jegyek- Klikkvadász akció, amely megosztásért és lájkokért cserébe ígért ingyenes koncertjegy nyerési lehetőséget. Az angol nyelven terjedő hamis tartalom több helyesírási hibája miatt is könnyen felismerhető volt.
  • 2015. június: Schumacher hamis halálhíre– a formula egyes pilóta halálhíréről szóló Facebook üzenet, ami természetesen nem igaz, célja a naiv látogatók kattintása utáni pénzkeresete volt. A hírt sokan alapból továbbosztották, aki pedig a linkre kattintott egy külső weboldalra irányította a hivatkozás.
  • 2014. július: Újra megtalálták a maláj gépet– A szokásos kattintós trükk után felmérések, kérdőívek vártak a videó helyett a felhasználókra, némelyik még a mobil telefonszámra is kíváncsi volt, illetve nem ritkán még valamilyen emelt díjas szolgáltatásra is megpróbálták rávenni az embert valamilyen trükkel – például SMS-ben kellett jelentkezni az állítólagos nyereményért.
  • 2014. július: Ebben az esetben az áldozatok hamis FB profilját hozták létre. A profiloldalakon közzétett linkekre kattintva a képernyőt elárasztották a pop-up hirdetések, illetve a böngészőt észrevétlenül kártékony hivatkozásokra irányították át. A hamis profilokat szerencsére a Facebook gyorsan megszüntette.
  • 2014. augusztus: Robin Williams utolsó telefonhívása- egy a színész utolsó telefonhívását bemutató állítólagos videó terjedt villám gyorsan el az üzenőfalakon, amelynek célja szintén különböző űrlapok kitöltésének népszerűsítése volt.
    (Az antivirus.blog.hu gyűjtése alapján)

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

A Novell végpont-titkosítási megoldásai jobban teljesítenek

pén febr 13 , 2015
ShareTweetPinShareA NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet bejelentette, hogy a Forrester Research a jól teljesítő vállalatok közé sorolta a Novellt a friss végpont-titkosítási megoldások gyártóit vizsgáló jelentésében. A Novell ZENworks az ügyfél-referenciákért és az árazásért kapta a legjobb értékelést az 52 vizsgált szempontból. A Forrester elemzői a termék integrálhatóságát, a felhasználói […]

És még ez is...