Az arany nem, de két ezüst és egy bronz sikerült az IOAI-n

IOAI - A két magyar csapatA két magyar csapat ezüstérmet szerzett, az egyik pedig az összesítésben harmadik helyezést is elért a Bulgáriában rendezett Nemzetközi Mesterséges Intelligencia Diákolimpián (IOAI).

Az IOAI-n hat kontinens csaknem kétszáz diákja mérte össze tudását, Magyarországot két négyfős csapat is képviselte. A versenyen mindkét magyar csapat ezüstérmet szerzett a tudományos feladatokban (rajtuk kívül a kínai, vietnámi, mongol és észt csapatok kaptak ugyancsak ezüstöt), a gyakorlati feladatokért pedig az 1-es magyar csapat kapott ezüstérmet. Mivel a diákolimpia zsűrije összesítette a két forduló eredményét, az összetett rangsorban az egyes számú magyar csapat – Vajda Ádám (ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Gimnázium), Szilágyi Balázs és Ungár Vince (Békásmegyeri Veres Péter Gimnázium) és Kovács-Bánhalmi Hédi Zita (Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium) – a harmadik helyen végzett, így a diákok teljesítményükért különplakettben is részesültek.

A kettes számú csapat tagja volt Christ Miranda Anna a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Gimnáziumból, Lehotai Gergely a Pécsi Janus Pannonius Gimnáziumból, Molnár István Ádám a miskolci Földes Ferenc Gimnáziumból és Nagy Dávid Leonárd az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnáziumából. Az IOAI 2024 magyar csapatainak két csapatvezetője Huszár Ferenc docens (Cambridge-i Egyetem) és Szalay Gergő PhD-hallgató (ELTE) volt.

A beszámoló szerint a gyakorlati fordulót Bulgária egyik legsikeresebb énekesnője, Maria Ilieva közreműködésével tartották. Ő készített egy különleges remixet Love című dalából, a résztvevő diákok feladata pedig az volt, hogy MI-eszközök felhasználásával a rendelkezésre álló négy óra alatt egyedi lemezborítót és videoklipet generáljanak. A versenyen a tudományos és a gyakorlati forduló során három területhez – természetesnyelv-feldolgozás (NLP), gépi tanulás és gépi látás – kapcsolódó feladatokat kellett megoldaniuk a csapatoknak. A szervezők minden résztvevő diákolimpikon számára ingyenes online kurzust és tananyagot is biztosítottak. A diákok tudásának elmélyítését Magyarországon kiegészítő online kurzusok és a válogatottat felkészítő nyári tábor szolgálta.

Az induló diákok kiválogatása, felkészítése, delegálása és a versenyen való részvétele a Neumann János Számítógéptudományi Társaság (NJSZT) és az ELTE Informatikai Karának együttműködésével valósult meg. A 2025-ös IOAI házigazdája Peking lesz.


 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

A GDPR kismiska az Unió új AI-szabályozásához képest

pén aug 16 , 2024
Megjelent az Európai Unió rendelete a mesterséges intelligencia (AI) fejlesztéséről, forgalmazásáról és használatáról. A szakértők szerint a jogszabály nagyobb jelentőségű lesz, mint az utóbbi években sokat emlegetett uniós adatvédelmi rendelet, a GDPR. Nem túlzás azt állítani, hogy ma szinte minden az AI-ról szól, aki versenyben akar maradni, annak most ezen […]
Deloitte

És még ez is...