AI-jal erősít az AWS

Matt Garman, az AWS vezérigazgatójaA generatív mesterséges intelligencia (AI) előnyeit még inkább kiaknázó fejlesztéseket valósít meg az Amazon Web Services (AWS).

Az AWS az idei re:Invent konferencián rántotta le a leplet az új Amazon Nova modelljéről, amely képes szöveges, képes és videóformátumú bemeneteket feldolgozni. A felhasználók az Amazon Nova által támogatott generatív mesterséges intelligencia alkalmazásokat használhatják videók, diagramok és dokumentumok elemzésére, illetve multimédiás tartalmak létrehozására.

Szintén most számolt be a vállalat arról, hogy a generatív AI-alkalmazások fejlesztésére, skálázására alkalmazható Amazon Bedrock több mint száz új modellel és adatfeldolgozási képességgel bővült, hogy a platform minél speciálisabb, egyedi igényeknek is megfeleljen. Ezek a mostani fejlesztések nagyobb rugalmasságot, irányítást biztosítanak a felhasználóknak, hogy gyorsabban építhessenek, telepíthessenek generatív AI-t. Mindemellett a testre szabható Amazon Bedrock-ot ellátták az iparág első AI-védelmével és új ügynökfunkcióval is.

Új fejezetet nyitnak

Mostantól az Amazon Connect gyorsabb probléma megoldással, folyamatos ügyfélszolgálati optimalizálással, üzemeltetési költségek csökkentésével növeli a szolgáltatói minőséget. Kifejezetten arra fókuszáltak a fejlesztők, hogy proaktív vállalati kommunikációt támogató platformot alkossanak, akár problémamegoldásról, kampány megvalósításról, vagy ajánlattételről van szó. Az Amazon Connect generatív AI-alapú szegmentációs képességei immár képesek az adatok elemzésére és intelligens ajánlásokat adnak különféle felhasználói csoportok eléréséhez mind valós idejű, mind történeti interakciók alapján, hogy átfogó képet nyújtsanak a meglévő ügyfélkapcsolatokról, a vásárlói preferenciákról.

Az adatok elemzésében is új fejezetet kíván nyitni az AWS. Ennek szellemében indítják el az Amazon SageMaker következő generációját, amely a gyors kiértékelések elkészítéséhez, a petabájt méretű nagy adatok feldolgozásához, adatfelfedezéshez és integrációhoz, modellfejlesztéshez és képzéshez biztosít integrált platformot. A most bejelentett fejlesztések jelentősen hozzájárulnak ahhoz, hogy a felhasználók gyorsabban elkezdhessék a munkát a népszerű, nyilvánosan elérhető modellekkel, maximalizálják a tréningjük hatékonyságát, csökkentsék a költségeiket.

Végül, de nem utolsó sorban az eseményen bemutatkoztak az AWS Trainium2 chipjei, amelyek kifejezetten a generatív AI modellek – beleértve a nagy nyelvi modellek és a rejtett diffúziós modellek – nagy teljesítményű mélytanulási tanítására készültek. De már ezt a fejlesztést is követi másik. 2025. végén lesz elérhető a Trainium3, az AWS következő generációs AI chipje, ami lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy nagyobb modelleket gyorsabban építsenek és velük kiemelkedő valós idejű teljesítményt érjenek el. A Trainium3-alapú UltraServers várhatóan négyszer nagyobb teljesítményt nyújt majd, mint Trainium2-alapú, lehetővé téve a még gyorsabb eljárást a modellfejlesztések során.


 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Könyvbemutató: A digitális átalakulás szabályozása az Európai Unióban

szo dec 14 , 2024
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a napokban mutatta be A digitális átalakulás szabályozása az Európai Unióban című könyvét. A GVH bemutatta Tóth András – a GVH Versenytanácsának elnöke és a GVH elnökhelyettese – legújabb könyvét, A digitális átalakulás szabályozása az Európai Unióban címmel. A kötet az Unió rendkívül összetett szabályozási hátterét […]
Tóth András: A digitális átalakulás szabályozása az Európai Unióban

És még ez is...