A világ legígéretesebb it-biztonsági cégei között a Clarabot

ClaraBotElsőként és egyedüliként a kiberbiztonsági szektorból egy magyar startupot jelöltek a 2022-es „baby black unicorn” döntős címére.

A Cyber Defense Magazine által kiosztott Black Unicorn díjat és a hozzá tartozó toplistát 2019 óta évente teszik közzé az iparág kiemelkedő szakembereinek ajánlásával. A kockázati tőke világából átvett unikornisok fogalmát a kiberbiztonságban úgy módosította a szervezet, hogy az a három-öt éven belül várható vállalatértéket mutassa. Azok az it-biztonsági cégek, amelyek a következő egy-három évben elérhetik az egymilliárd dolláros piaci értéket, elnyerik a Black Unicorn minősítést, azok pedig, amelyeknek ezt három-öt éven belül jósolják a szakértők, Baby Black Unicorn vállalatok lehetnek.

A magyar Clarabot idén először került be a legígéretesebb kibervédelmi vállalatok közé. A 2022-es riport a Baby Black Unicorn döntős cégei közé sorolta a vállalat saját titkosítási és decentralizált adatmegosztási technológiai fejlesztését. A csapat, melynek tagjai négy éve foglalkoznak különböző technológiák fejlesztésével, elnyerte továbbá a Global Infosec Awards díjat is a Clarabot Nano szolgáltatásával. A Nano jelentősen megkönnyíti a valós idejű fájlmegosztást egy web alapú kezelőfelületen, amelyhez kizárólag a Nano felhasználók férhetnek hozzá. A rendszer hasonlóan működik, mint a különböző felhőalapú szolgáltatások, azonban nem igényel tárhelyet, nincs szükség hosszas fel- és letöltésre, az adatok pedig végig titkosítva maradnak a végpontok között.

″A Clarabot bekerült a 2022-es év legjobb információbiztonsági innovátorai közé, amelyre a világon csak tíz céget jelölnek évente

Ezek a megoldások olyan távoli elérést tesznek lehetővé, ahol a felhasználók határozhatják meg, hogy melyik adatot és kivel osztják meg felhő szolgáltatók nélkül, illetve ezt folyamatosan felülvizsgálhatják a Nano kliensen keresztül. A szoftver saját kereső rendszerrel is rendelkezik és egy titkosított kommunikációs csatorna is tartozik hozzá. A testreszabhatóság és a külső tényezőket kizáró védelem pedig olyan egyedi tulajdonságok, amelyek a Black Unicorn zsűrijének figyelmét is felkeltették. Világszerte több mint 4000 kiberbiztonsági vállalat közül a szakértők kevesebb mint ötven unikornist találtak, amelyek szakmai és befektetői szempontból is kivételesek és eljuthatnak az egymilliárd dolláros vállalatértékig.

„Hatalmas megtiszteltetés bekerülni egy ilyen elit társaságba. Nagyon keményen dolgoztunk, hogy olyan biztonságos szolgáltatást hozzunk létre, amely megvédi a felhasználók adatait, miközben azok számukra könnyen hozzáférhetőek maradnak. Ez a siker a piac és a befektetők bizalmát egyaránt jelzi – mondta el Tajti László, a Clarabot Zrt. alapítója és vezérigazgatója. – Ugyanakkor ezek a díjak és elismerések nem azt jelentik, hogy most kényelmesen hátra dőlünk, hanem folytatjuk a fejlesztést, hiszen az a feladatunk, hogy olyan rendszereket tervezzünk, amelyek fel vannak készülve a jövőbeli fenyegetésekre is.”


 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Sosincs késő: az utolsó pillanatban is vehetsz ajándékot

csü dec 22 , 2022
ShareTweetPinShareVan, hogy az ünnepi ajándékbeszerzés az utolsó pillanatra marad, de pánikra semmi ok: egy menő mobilos kiegészítőt, például fülhallgatót vagy okosórát még most sincs késő beszerezni. Mobilok 0 forinttól Az új mobil beszerzését sokan karácsonyra tartogatják, a Yettelnél pedig érdemes körbenézni a korlátlan belföldi adatmennyiséget tartalmazó Prime tarifákkal elvihető készülékajánlatok […]
karácsonyfa

És még ez is...