A szappanopera folytatódik: Musk mégis fizetne a Twitterért

Elon MuskElon Musk mégis megvásárolná a Twitter közösségi médiavállalatot, az eredeti 44 milliárd doláros vételáron, ha az eladó eltekint a peres eljárástól.

A milliárdos üzletember kedden jelentette be, hogy megállapodást ajánl, amelynek lényege, hogy kifizeti az év elején kitárgyalt vételárat, ha a Twitter lemond a pereskedésről. Musk ajánlatáról levélben értesítette a közösségi médiacéget, és egyben hivatalosan is benyújtotta az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdebizottságához. A Tesla és a SpaceX alapító-vezérigazgatója a peren kívüli megállapodásra vonatkozó javaslatát két héttel az eljárás első bírósági tárgyalása előtt tette, amelyet a Twitter az adásvételi szerződés megsértése miatt indított. A jogi eljárással a közösségi médiacég azt akarta kikényszeríteni, hogy Musk ne álljon el vételi szándékától és fizesse ki a 44 milliárd dolláros vételárat. Az üzletember javaslatában feltételül szabta, hogy az üzlethez kapjon adósságfinanszírozást, valamint, hogy a bíróság szüntesse meg a peres eljárást.

Musk idén áprilisban írt alá az adásvételi szerződést 44 milliárd dollárról a San Francisco-i székhelyű közösségi médiavállalatra. Az üzletből nem sokkal később megpróbált kihátrálni arra hivatkozva, hogy a Twitter elhallgatta előle a hamis és automata felhasználói fiókok tényleges számát. A cég júliusban indított pert Musk ellen, amelyben azt követelte, hogy fizesse meg a kialkudott vételárat. Musk megállapodási javaslatának hírére a cég részvényeinek árfolyama mintegy 13 százalékkal, 47,93 dollárra ugrott, aminek nyomán a New Yorki Értéktőzsdén kedden délután felfüggesztették a papírokkal a kereskedést. Ez a részvényár ugyanakkor még mindig jócskán elmarad az adásvételi szerződésben szereplő, részvényenkénti 54,20 dollártól.


 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Koltay: az internet szabályozása az állam és a piaci szereplők közös felelőssége

csü okt 6 , 2022
Az internet szabályozása az állami szervek és a piaci szereplők közös felelőssége – mondta a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnöke. Koltay András az Internet Hungary című kétnapos konferencia megnyitóján kifejtette: az internet ellenáll a hagyományos szabályozási megközelítésnek, és ez közös felelősséget telepít – a jogrendszer szintjén is – […]
Koltay András, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnöke

És még ez is...