A negyedik tipp az adataid védelméért

A Panda Security összegyűjtött néhány alapvető óvintézkedést, amivel nem csak a cégek, hanem az egyéni felhasználók is sokat tehetnek adataik biztonságáért.

4. Minél bonyolultabb, annál jobb
A SplashData több millió kiszivárgott adatot átfésülve minden évben közzéteszi a leggyakrabban használt jelszavak listáját. Az eredmény megdöbbentő: a legnépszerűbb évek óta az 123456 kombináció, de a top 10-ben további ehhez hasonló, gyakorlatilag másodpercek alatt feltörhető jelszavak sorakoznak. A hackerek dolgát könnyíti ugyancsak, hogy sokan mindenhova ugyanazt a jelszót használják. Mindig olyan biztonsági kulcsot válasszunk ezért, ami megjegyezhető, de kellően bonyolult. Ne tároljuk ezeket könnyen hozzáférhető dokumentumokban, cetliken, füzetekben. Ne küldjük el jelszavunkat elektronikus úton sem rokonoknak, sem barátoknak. Amennyiben lehetséges, két-három havonta cseréljük le a biztonsági kulcsokat. Ellenben, ha nem akarunk ennyi adatot fejben tartani, használjunk megbízható jelszógeneráló alkalmazásokat. Ezek segítségével létrehozhatunk és tárolhatunk is jelszavakat, mindemellett egy mesterkulcshoz hasonlóan működő szóval azonnal elő is hívhatjuk őket.


 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Tatort: a csalók és az ALDI

pén okt 16 , 2020
ShareTweetPinShareJogtalanul és megtévesztő módon használják ismeretlen csalók online nyereményjátékukhoz az ALDI logóját, a 7000 forintos ALDI ajándékkártyát ígérő hirdetéshez az ALDI Magyarország Élelmiszer Bt.-nek nincs köze – közölte az áruházlánc. A közlemény szerint a közösségi médiában terjed annak a nyereményjátéknak a hirdetése, amely megadott hónapban született nőket keres, és regisztrációra, […]
Tetthely

És még ez is...