A magyar vállalatok alábecsülik a számítógépes bűnözés fenyegetéseit

Magyarországon a hűtlen kezelés a legelterjedtebb gazdasági bűncselekmény, a felderített esetek 46 százaléka volt ilyen – állapítja meg a PwC pénzügyi és tranzakciós tanácsadó cég legutóbbi kutatása a gazdasági bűnözésről. A felmérésből kiderült az is, hogy az elmúlt két évben a magyarországi cégek negyede legalább egyszer találkozott gazdasági bűncselekménnyel. A társaság közleménye szerint a hűtlen kezelésen kívül Magyarországon a négy leggyakoribb gazdasági bűncselekmény a korrupció és vesztegetés (38 százalék), az adócsalás (21 százalék), a számítógépes bűnözés (17 százalék) és a közbeszerzési csalás (17 százalék).

A felmérés kitért a világszerte növekvő tendenciát mutató számítógépes bűnözésre is. A gazdasági bűncselekményt elszenvedő magyarországi válaszadóknak csupán 17 százaléka nyilatkozott úgy, hogy számítógépes bűnözés áldozata lett. Ez elmarad a 22 százalékos régiós és a 32 százalékos globális átlagtól, így feltételezhető, hogy a magyar cégek egy része tudtán kívül válhatott számítógépes bűncselekmény áldozatává – jegyezték meg az elemzők. Magyarországon a válaszadók 55 százaléka még mindig úgy véli, hogy a számítógépes bűnözés kockázata változatlan. A PwC szakértői szerint ez a megközelítés azért veszélyes, mert eszerint a magyar vállalatok alábecsülik a számítógépes bűnözés fenyegetéseit.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

A nap képe: duális főiskolai képzés Kecskeméten

sze márc 2 , 2016
Kátai-Urbán Gábor tanársegéd mérnökinformatikus hallgatókat oktat a Kecskeméti Főiskola Gépipari és Automatizálási Műszaki Főiskolai Karán, a Robottechnika Informatika Tanszéken 2016. február 24-én. A kar történetében először, február 27-én kapnak diplomát a duális képzésen végzett hallgatók. A képzést német mintára, két jelentős autóipari cég közreműködésével a járműmérnöki szakon indította el a […]

És még ez is...