A gyerek fele biztonségban van a neten, a másik fél nincs

A Microsoft reprezentatív nemzetközi kutatása szerint csak az elmúlt évben a világon a tizenéves internethasználók 62 százaléka szembesült valamilyen veszéllyel az online térben. A számítógép, az okostelefon vagy a tablet a nyári vakáció elengedhetetlen kellékeivé váltak az elmúlt évek során. A gyerekek ilyenkor a megszokottnál jóval többet használják ezeket az eszközöket, mint iskolaidőben.

A felmérés azonosította az öt leggyakoribb veszélyforrást is. A lista első helyén a kéretlen internetes kapcsolatfelvétel szerepel, a megkérdezettek 43 százaléka szembesült már ilyen helyzettel. A második legtöbbször előforduló veszély a rosszindulatú, gonosz bánásmód, ezt követi a trollkodás, a kéretlen szexuális tartamú üzenet, végül az online zaklatás zárja a sort. A Microsoft felmérése szerint a megkérdezettek hetven százaléka szenvedett már valamilyen negatív hatástól. A legaggasztóbb következmény, hogy bizalomvesztés miatt az online és az offline térben sérültek a családi és baráti kapcsolatok. A világhálón leselkedő veszélyek ezen felül idegrendszeri hatásokkal járhatnak, így alvászavarral, stresszel, az iskolai teljesítmény romlásával, illetve az intimszféránk komoly sérülésével.

A Microsoft Magyarország az elmúlt tanévben több mint ezer diáknak tartott oktatást a biztonságos internethasználatról, ahol a Microsoft önkéntes szakemberei és a Microsoft Student Partner programban részt vevő egyetemi hallgatók beszélgettek általános-, és középiskolás tanulókkal a felmerülő veszélyekről és arról, hogyan védekezhetnek ezek ellen. Az interaktív foglalkozásokon olyan témák kerültek terítékre – a Microsofthoz látogató gyerekek életkori igényeitől függően –, mint a személyes adatok mibenléte és azok védelme, az interneten fellelhető információk hitelességének ellenőrzése, a közösségi oldalak használatának kockázatai és az elérhető biztonsági beállítások bemutatása, az internetes zsarolóvírusok elleni védekezés, vagy éppen a digitális zaklatás megelőzése és megfelelő kezelése. Emellett a gyerekek a technológia jövőjéről is képet kaphattak, akár a mesterséges intelligencia fejlődése által felszínre hozott etikai kérdések közös átgondolása révén.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

A bécsi tőzsde megkezdte a zágrábi tőzsde kereskedési rendszerének az üzemeltetését

csü júl 13 , 2017
A bécsi tőzsde hétfőn megkezdte a zágrábi tőzsde informatikai és kereskedelmi rendszerének az üzemeltetését – tájékoztatta a bécsi tőzsde, a Wiener Börse AG az MTI-t. A bécsi tőzsde által nyújtott informatikai szolgáltatások a kereskedés valós idejű felügyelete mellett árfolyamindexek kalkulációjára, adatbázis-szolgáltatásokra és különböző hozzáférési felületek biztosítására is kiterjed. A Zagreb […]

És még ez is...