A Bassbet online sportfogadás és a rulettkerék anatómiája

roulette

rouletteJelenleg az online tér egyik legnépszerűbb időtöltésének számítanak a szerencsejátékok, ezen belül is a Bassbet online sportfogadás. Az olyan platformok, mint a bassbet, fogadási piacok széles választékát kínálja. Ha ellátogatsz egy Bassbet online sportogadás típusú weboldalra, ott gyakorlatilag a világ különböző pontjain szervezendő eseményekre tudsz fogadni.

Persze, a Bassbet online sportfogadás mellett az ilyen platformokon kaszinó játékok széles választékával is találkozhatsz. A legfőbb előny, aminek a Bassbet online sportfogadás a népszerűségét köszönheti, az a tény, hogy néhány kattintással a szobádba varázsolhatod a nagyvilágot.

Ha a Bassbet online sportfogadás mellett kedveled a rulettet is, biztosan elgondolkodtál már azon, hogy miközben a krupié a kereket pörgeti, vajon mi történik annak a belsejében. Vagyis, hogyan épül fel egy rulettkerék, milyen elemei vannak, hogyan működik.

Akár a hagyományos, vagy online kaszinók látogatói közé tartozol, akár azt tervezed, hogy beszerzel magadnak otthonra egy saját rulettkereket, hasznos lehet ez az áttekintés, amelyből minden fontos részletet megtudhatsz erről a népszerű játékról, vagyis a mögötte lévő mini univerzumról.

A rulettkerék története

A rulettkerék felfedezése Blaise Pascal matematikus nevéhez fűződik. A 17. századi Franciaországban élő kutató eredetileg egy örökmozgót szeretett volna feltalálni, ami ugyan nem sikerült, viszont ebből született meg a rulettkerék.

A rulett korszerűsített változata két évszázaddal később alakult ki. Egy francia testvérpár, Francois és Louis Blanc 1842-ben mutatta be a német Bad Homburg városában saját rulettkerekét, amelyen egy nullás érték szerepelt.

Az Egyesült Államokban a két nullás értékkel rendelkező rulett terjedt el és népszerű a mai napig. A kettő közötti alapvető különbség, hogy az amerikai változatnál a ház előnye a kétszerese az európainak.

A rulettkerék részei

A rulettkerék legfontosabb részei közül első helyen a golyót érdemes említeni, hiszen nyilvánvalóan ez az, amiről a kerék pörgése során az emberek szinte le se veszik a szemüket, amíg az nem landol a piros, vagy a fekete számok valamelyikén.

Ez a golyó korábban elefántcsontból készült, ma már inkább műanyagból, vagy szintetikus anyagból, a mérete és a súlya pedig előre meghatározott, ezzel biztosítva a szabályos játékmenetet. Mivel az olyan kemény anyagok, amilyen a kő, az üveg, vagy a fém, károsíthatják a kereket, így azokból nem készül golyó.

Maga a kerék, pontosabban a feneke jellemzően fából készül. Ezzel kapcsolatban az a fontos, hogy tökéletes szintben és kiegyensúlyozva legyen, ugyanis bármilyen eltérés elfogult, vagy kétkedésre okot adható végkimenetelt eredményezhet.

A rulettkerék mozgó részét az alaphoz rögzítő elem az orsó. Ez többnyire fémből készül, az alaphoz pedig golyóscsapágyak segítségével rögzítik. Ezen pontosságának kiemelt fontossága van ahhoz, hogy a kerék pörgése kiegyensúlyozott és szabályos legyen.

A kerékfej a keréknek az a része, amely pörög az orsó körül. Ezen találhatók a számozott rések 0-36-ig, amelyek valamelyikében végül a golyó landolni fog. Ezt még rotornak is nevezik és fémből készül.

A következő elem a labdapálya. Ez az az álló rész, amelybe indítás után a golyó kerül és ahol addig forog, amíg nem landol valamelyik számmal ellátott résben. Ennek is simának és egyenletesnek kell lennie a tisztességes játékmenet biztosításához.

A terelők olyan rombusz alakú kisméretű fémdarabok, amelyek a labdapálya körül vízszintes és függőleges irányban helyezkednek el és a véletlenszerű eredményért felelnek, olyan módon, hogy megzavarják a golyó egyébként szabályos röppályáját. Ezeket nevezik még ütközőnek is.

A rések, vagy zsebek a kerék azon részei, amelyekből az európai rulettnél 37, az amerikainál 38 van és ezek valamelyikében landol a golyó. Ezek váltakozva piros és fekete színűek, míg a 0 és a 00 zöldek. Minél mélyebbek ezek a zsebek, a pörgés annál kiszámíthatóbb, hiszen kisebb az esélye annak, hogy a golyó kipattan belőlük.

A keréken található elemek még a bordák is, amelyek azok a kis elválasztó részek, amelyek az egyes zsebek között helyezkednek el és megakadályozzák, hogy a golyó szabadon csússzon át egyik számról a másikra.

A torony a kerék közepén található kiemelkedés, amelynek a magassága általában állítható. Amíg a rulettkereket nem gombnyomásra indították, a torony volt az a pont, ahol a krupié indította a pörgetést.


Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Fel!