5G: az Ericsson több mint 800 milliárd forinttal kecsegtet

ForintA következő években nettó 826 milliárd forinttal járulhat hozzá a magyar gazdasághoz az 5G technológia, amivel jelentősen támogatja a koronavírus-válság utáni újjáépítést is – derül ki az Ericsson megrendelésére készült kutatásból.

Az elemzés alapján az okos vidék területcsoporton belül 109,1 milliárd forintos befektetésből több mint ötszörös megtérüléssel 585,4 milliárd forintos hozzáadott érték realizálható. Mindez elsősorban a hálózatba kapcsolt drónok és szenzorok nyomán megvalósuló precíziós mezőgazdaságból származik majd, illetve a kötött vezeték nélküli internethozzáférés (FWA) terjedéséből, hiszen az 5G révén költség- és energiahatékony módon építhető ki szélessávú internethozzáférés a félreesőbb vidéki területeken is. Az okos ipar területén a tanulmány szerint 154,1 milliárd forintos befektetéssel 416,5 milliárd forintos megtérülés érhető el. A felhőrobotikának és távoli hozzáférésnek köszönhetően okos gyárakká alakulnak az üzemek, az intelligens hálózathasználat hatására takarékosabbá válik az energetikai rendszer, és felgyorsulhat az automatizáció a szállítmányozásban. Az okos város területen a tanulmány 91,4 milliárd forintos hozzáadott értéket prognosztizál, amiben a területen belül a hálózatba kapcsolt járművekkel megvalósított intelligens mobilitási megoldások, vagy épp az 5G hálózatokkal ellátott okos stadionok, a szórakoztatóipart és a látványsportot forradalmasító virtuális vagy kiterjesztett valóság (VR és AR) játszhat fontos szerepet. A negyedik terület, az okos közszolgáltatás 38,2 milliárd forintos haszonnal kecsegtet, amelyet főképp az új szintre lépő egészségügy, azaz a távgyógyítás, az intelligens diagnosztika és a távműtéteket támogató robotika termelhet ki.

A kutatás szerint Európa egésze számára a négy főbb terület összesen 161 milliárd euró hasznot hozhat 23 milliárd eurós befektetéssel.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

A GVH nem állt a DTSM-felvásárlás útjába

ked dec 8 , 2020
ShareTweetPinShareA Gazdasági Versenyhivatal (GVH) hozzájárult, hogy a 4iG Nyrt. megszerezze az adatközpont-üzemeltető DTSM Kft. 100 százalékát – közölte a rohamtempóban gyarapodó informatikai vállalat. A 2018-ban alapított DTSM tevékenységi köre az adatközpontok fizikai üzemeltetésétől az IT és telekommunikációs rendszerek installálásán, üzemeltetésén keresztül a felhő alapú technológiák felépítéséig és integrálásáig terjed. A […]
szerver, adatközpont

És még ez is...