4iG: ilyen se volt még a tőzsdére lépés óta

A 4iG Nyrt. igazgatósága azt javasolja a társaság április 29-re összehívott éves rendes közgyűlésének, hogy a 2019-es üzleti év után részvényenként 22 forint osztalékról döntsön – derül ki a társaság közgyűlési előterjesztéseiből. A társaság konszolidált, nemzetközi beszámolási standardok (IFRS) alapján készült jelentése szerint az értékesítés nettó árbevétele 2019-ben a 2018. évi 14,007 milliárd forintról 41,129 milliárd forintra, az adózott eredmény 101,9 millió forintról 2,827 milliárd forintra, az EBITDA 841,6 millió forintról 4,075 milliárd forintra nőtt. Az árbevétel csaknem háromszorosára, az EBITDA több mint 4,8-szeresére, az adózott eredmény pedig 28-szorosára ugrott az előző évhez képest. Az igazgatóság a 2019-es üzleti év után kétmilliárd forintot meghaladó összegű osztalékfizetésre tett javaslatot részvényeseinek. A 4iG 2004-es tőzsdére lépése óta ez az első alkalom, hogy eredményét, illetve annak jelentős részét felosztja tulajdonosai között. A közgyűlési javaslat szerint az igazgatóság dönthet az osztalékfizetés időpontjáról, azzal a kitétellel, hogy az osztalékfizetésnek legkésőbb 2020. december 31-ig meg kell történnie – írják.

A társaság egyébként 2020-ra is kimagaslóan eredményes évet vár a március eleji több mint 23 milliárd forintnyi szerződésállomány alapján, ami a 2019-re vonatkozó szerződéskötések értékének több mint kétszerese. A menedzsment várakozásai alapján az árbevétel 2020-ban több mint húsz százalékkal emelkedik, és azt követően is hasonlóan dinamikus növekedésre számítanak. Ezek a növekedési várakozások a jelentés szerint organikusak, és a tervezett akvizíciók, stratégiai partnerségek tovább növelhetik. A cégcsoport azt várja, hogy a 4iG a következő két-három évben eléri a nyolc-tíz százalékos EBITDA árrést.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Ilyet is tud nyomtatni az Airbus

ked ápr 14 , 2020
Az Airbus legtöbb spanyolországi telephelyén orvosi arcpajzsokat állítanak elő 3D nyomtatókkal, a repülés- és űrtechnikai vállalat ezzel segíti a koronavírus-járvány elleni küzdelmet. Az Airbus Magyarország tájékoztatása szerint több mint húsz 3D nyomtató dolgozik megállás nélkül Spanyolországban. Több száz arcpajzs készült már el így, ezeket az Airbus spanyolországi üzeméhez közeli kórházaknak […]

És még ez is...