Vagy a német legfőbb ügyészség béna, vagy nem kémkedett az NSA németországban

Nem talált Németország elleni amerikai vagy brit kémkedésre, vagy egyéb bűncselekményre utaló jeleket a német szövetségi legfőbb ügyészség az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) leleplezett adatgyűjtő programjaival kapcsolatban.

A hatóság közleménye szerint az ügyészségi vizsgálatok sora és az NSA körüli leleplezések német vonatkozásainak feltárásával foglalkozó szövetségi parlamenti vizsgálóbizottság sem tárt fel „megbízható támpontokat arról, hogy amerikai vagy brit hírszerző szolgálatok jogsértő módon, rendszerszerűen és tömeges méretben megfigyelték volna a német tömegkommunikációt és az internetforgalmat”. Erre a megállapításra jutott a szövetségi alkotmányvédelmi hivatal (BfV) és a szövetségi informatikai biztonsági hivatal (BSI) is a Németországon átfutó otpikatikábel-hálózat révén lebonyolított kommunikációról folytatott vizsgálatukban, valamint a Frankfurtban működő nemzetközi, úgynevezett internetforgalom-cserélő központ üzemeltetője (DE-CIX) – áll a közleményben.

Kiemelték, hogy az NSA korábbi külső munkatársa, Edward Snowden által a szolgálattól 2013-ban kiszivárogtatott dokumentumokban nincsenek „konkrét utalások” arra, hogy az NSA kémkedett volna Németországban vagy Németország ellen. A dokumentumokból csak az olvasható ki, hogy milyen technológiával és képességekkel rendelkeznek az amerikai szolgálatok, és nincsenek bennük adatok arról, hogy ezeket használták volna „célzottan Németország ellen”. A dokumentumok alapján „konkrétan leírható, ténylegesen végrehajtott lehallgatási műveletekre” sem lehet következtetni, ezért nincs mód az ügy további ügyészségi vizsgálatára – közölte a legfőbb ügyészség.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Bencsik az it-biztonságról: az oktatás területén jelentős beruházásokra van szükség

vas okt 8 , 2017
Az európai kiberbiztonsági hónap magyarországi kampánynyitó rendezvényén Bencsik Balázs, a Nemzeti Kibervédelmi Intézet (NKI) vezetője elmondta, a legújabb tanulmányok szerint 2022-re uniós szinten 350 ezer kiberbiztonsági szakember fog hiányozni, míg globális szinten ugyanez a szám 1,8 millió lehet. Ezért az oktatás területén, a szakemberek képzését érintően is jelentős beruházásokra van […]
Bencsik Balázs, a Nemzeti Kibervédelmi Intézet (NKI) vezetője

És még ez is...