Törvényes is lehetne a webes kriptobányászat

Bizonyos szabályok betartása mellett az eddig a felhasználók tudta nélkül zajló kriptobányászatot törvényes üzleti modellek finanszírozására is lehetne használni. A hirdetések megtekintése mellett így a kriptobányászat engedélyezésével is fizethetnénk a webes tartalmakért.

Jelenleg több mint félmilliárd otthoni számítógép bányászhat rendszeresen kriptovalutát más számlájára. Mindebből a gépek tulajdonosai általában annyit vesznek észre, hogy böngészés vagy online sorozatnézés közben a gép ventilátora valamivel jobban pörög a megszokottnál, majd egy kicsivel nagyobb villanyszámlát fizetnek. A látogatók számítógépeit azok tudta nélkül kriptobányászatra felhasználni nem jogszerű. A G DATA, valamint a több mint ezer vállalkozást tömörítő német Eco Egyesület közösen kidolgozott javaslata szerint az eddig jellemzően a látogatók tudta nélkül zajló kriptobányászatot törvényes üzleti modellek finanszírozására is lehet használni, ha a weboldalak betartanak bizonyos szabályokat. Az alapvető elv természetesen a hozzájárulás: a látogatóknak bele kell egyezniük gépeik erőforrásainak felhasználásába úgy, hogy kifejezett engedélyüket adják ehhez.

Emellett fontos, hogy a látogatónak legyen lehetősége leállítania a bányászatot, hogy a gép erőforrásait bármikor visszanyerje. A jogszerű bányászat nem terhelné túl az eszközöket, így meg kell teremteni a lehetőséget a processzorok maximális terhelésének korlátozására. A bányászatot szabályozó programnak a javaslat szerint emellett átláthatónak kell lennie, és nem tartalmazhat potenciálisan kártékony komponenseket. Így például nem nyithat hátsó ajtót a gépen, nem irányíthatja át felhasználót külső szerverekre, és nem gyűjthet személyes adatokat sem. Mindez természetesen iparági összefogást is igényel, de a kriptobányászat lehetőséget jelenthet a tartalomszolgáltatók számára, hogy a hagyományos hirdetési lehetőségek, az előfizetéses rendszer és a támogatások mellé egy negyedik bevételi forrást is megteremtsenek.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Végre valami amiben a világ tíz legjobbja között van Magyarország

ked ápr 9 , 2019
ShareTweetPinShareTovábbra is a világ tíz legjobbja között szerepel a digitális írástudást igazoló magyarországi ECDL-képzés – közölte a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT). A társaság közleményében kifejtette: a Nemzetközi ECDL Alapítvány 2018. december 31-ig összegzett és minden évben aktualizált statisztikái alapján Magyarország mind a vizsgázók összlétszámát, mind pedig a vizsgázók népességhez […]

És még ez is...