Százszorosára is nőhet két éven belül az e-kereskedelmi vámeljárások száma

Több mint százszorosára nőhet az e-kereskedelemhez kapcsolódó vámeljárások száma Magyarországon két éven belül, miután európai uniós rendelet értelmében 2021-től az unión kívüli országokból érkező, kis értékű csomagok után is adófizetési kötelezettség keletkezik – figyelmeztetett a Magyarországi Logisztikai Szolgáltató Központok Szövetsége (MLSZKSZ) és a Magyar Vámügyi Szövetség (MVSZ). A jelenlegi szabályozás szerint az Európai Unión kívülről érkező árura akkor nem kell vámot és áfát fizetni, ha értéke nem éri el a 22 eurót. Mindez sok visszaélésre adott lehetőséget, például ennél kisebb összeget tüntetnek fel a csomagon, ezzel jelentős bevételkiesést okoztak az EU-nak és a tagállamoknak. A 2021. január elsején hatályba lépő, európai uniós jogszabály első körben megszünteti a kis értékű küldemények adómentességét.

A két szakmai szervezet úgy számolja, hogy az e-kereskedelemhez kapcsolódóan jelenleg évi mintegy háromszázezer vámkezelési eljárás zajlik. A kis értékű postai küldeményeknél eddig csak szúrópróbaszerű ellenőrzéseket végeztek, nem volt szükség ezek esetében adó- és vám kivetésére. A jogszabályváltozást és a postai csomagok forgalmának évi 20-25 százalékos növekedését is figyelembe véve, 2021 január elsejétől a meglévő vámeljárási esetszám mellett, várhatóan további, évi több mint negyvenmillió vámeljárás várható. A légi úton érkező árumennyiség növekvő volumenét jól érzékelteti, hogy 2015 és 2018 decembere között 91,5 ezer tonnáról 146 ezer tonnára nőtt a Budapest Airport cargo-forgalma – írják a közleményben.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Kína arcfelismerő és adatelemző technológiákat használ az Ujgurok megfigyelésére

sze máj 8 , 2019
ShareTweetPinShareArcfelismerő technológiák és adatelemző mobilalkalmazások is megtalálhatóak a kínai hatóságok eszköztárában, amellyel Hszincsiang-Ujgur Autonóm Terület lakosságát megfigyelik – írta legújabb jelentésében a Human Rights Watch (HRW) nemzetközi jogvédő szervezet. A kínai hatóságok megfigyelőállamot építenek, hogy követhessék a hszincsiangi lakosság minden lépését – figyelmeztetett Sophie Richardson, a HRW Kínával foglalkozó részlegének […]
arcfelismerés

És még ez is...