Már tuti, hogy Magyarország lesz a legideálisabb kutatás-fejlesztési helyszín a világegyetemben

Magyarország ideális termelési helyszínnek bizonyult, a következő feladat pedig az, hogy a legideálisabb kutatás-fejlesztési helyszínné váljon. Az ehhez szükséges kormányzati döntések már megszülettek – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a közmédiának hétfőn a hannoveri CeBIT-en.

Szijjártó a CeBIT magyar standján adott nyilatkozatában kiemelte, hogy a világgazdaság a technológiai átalakulás révén fordulóponthoz érkezett, a versenyképesség feltételei teljes mértékben megváltoztak. Ebben az új korszakban a nemzetgazdaságok sikere a termelés és a digitalizáció összekapcsolásán múlik. A kormány ezt felismerte, és megtette a szükséges lépéseket, hogy Magyarország ne csupán ideális termelési, hanem ideális kutatás-fejlesztési helyszín is legyen. így bevezette, hogy minden vállalat kétszer akkora összeget írhat le az adóalapjából, mint amennyit kutatás-fejlesztésre költ, megerősítette a műszaki és informatikai képzést, Zalaegerszegen pedig regionálisan egyedülálló tesztpályát épít az autóipari újításokhoz.

Az átállás a digitális gazdaságra „a legfontosabb gazdaságpolitikai célkitűzés”, ezért hozta meg a kormány azokat a döntéseket, amelyek „a termelés mellett a kutatás-fejlesztési térképre is feltették az országot”, de még tovább kell növelni a „láthatóságot”, ezért a kormány szeretné elérni, hogy a következő évek valamelyikében Magyarország legyen a CeBIT kiemelt partnerországa, ami igen komoly gazdasági hatásokat váltana ki. A nagyszabású idei magyar jelenlét így azt is szolgálja, hogy növekedjék a partnerországi cím megszerzésének esélye – mondta a miniszter. Mint mondta, „nekünk nemhogy félnünk nem szabad a digitalizációtól, de az élen kell járnunk, mert mi egy olyan ország vagyunk, amely a szorgalmával, a kreativitásával és a legújabb dolgok iránti fogékonyságával tud sikert elérni” – húzta alá Szijjártó Péter.

Az eredmények már látszanak is, hiszen „a digitális gazdaságra történő átállás zászlóshajói” az IBM-től az SAP-ig mind-mind jó beruházási helyszínként tekintenek Magyarországra, és folyamatosan bővítik innovációs, kutatás-fejlesztési és szolgáltatási kapacitásaikat – mondta Szijjártó.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Áttörést lehet idén a mobilfizetésben Magyarországon

pén márc 24 , 2017
ShareTweetPinShareÁttörés jöhet idén Magyarországon a mobilfizetésben a Mastercard felmérése szerint, a megkérdezettek kétharmada szívesen fizetne okostelefonja segítségével – közölte a Mastercard. A fizetéstechnológiai vállalat felmérése alapján a válaszadók 67 százaléka kipróbálná az új mobilfizetést, 25 százalékuk pedig kifejezetten üdvözölte az új szolgáltatást. A Mastercard szerint az innovatív fizetési mód az […]
Samsung

És még ez is...