Kardinális kérdés a háziorvosi praxisok informatikai hátterének fejlesztése

retvari-benceA kormány a háziorvosi praxisok informatikai hátterének fejlesztését kiemelten fontosnak tartja, ennek megfelelően kezeli és jelenleg is számos formában támogatja — közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára.

Rétvári Bence szerint a számítástechnikai eszközök, illetve a számítógépek által feldolgozható adatokat létrehozó orvosi műszerek beszerzésére jelenleg is nyitva álló pályázati felhívások érhetőek el, amelyek fedezetét európai uniós forrásból biztosítják. Az államtitkár közlése szerint a forrás a helyiségek, épületek fejlesztéséhez kapcsolódóan a működési engedélyben és a finanszírozási szerződésben foglalt tevékenységek végzéséhez szükséges műszer, gép, informatikai és egyéb eszköz beszerzésére fordítható. A háziorvosok által használt informatikai rendszerek egyéb egészségügyi ellátók rendszereivel való összekapcsolásához először létre kellett hozni egy közös kommunikációs platformot.

Európai uniós támogatás felhasználásával kialakították az úgynevezett Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Teret (EESZT), amely a legmagasabb fokú adat- és kibervédelem mellet egységes informatikai környezetet hoz létre az egészségügyi ágazaton belüli kommunikációhoz. A jelenleg pilot időszakban levő e-Health fejlesztés bevezetésével megkezdődik az e-egészségügyi hálózat összekapcsolása az ágazaton belül és valamennyi ellátó intézmény között. A pilot lezárultával megindul az EESZT ágazati kiterjesztése, így megvalósul a jelenleg használt háziorvosi rendszerek, patikarendszerek és kórházi információs rendszerek adatcseréjét biztosító integráció. A pilotidőszak után az EESZT-t fokozatosan vezetik be.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Deutsch ex machina: elfogadták a DOS-t, Magyarország élenjáróvá válhat

vas okt 16 , 2016
Szemléletmódjában, módszertanaiban, követelményrendszerében és technikai feltételrendszerében is új, a digitális kor kihívásaira válaszokat adó nyitott oktatási környezet létrehozását célozza a Digitális Jólét Program (DJP) részeként a kormány által a 1536/2016. (X. 13.) Korm. határozattal elfogadott Magyarország Digitális Oktatási Stratégiája (DOS). „A digitális átalakulás nem választás kérdése, hanem olyan elkerülhetetlen jelenség, […]

És még ez is...