Így előzhetjük meg, hogy egy adat-túszdráma áldozatai legyünk I.

Kertész Zoltán KÜRT Zrt.A váltságdíj követelő programok (ransomware) ellen a mai napig nincs tökéletes védelem, azonban a KÜRT adatmentő mérnök szakemberei kutatják a helyreállítási megoldásokat. A megelőzésnek (az a datok rendszeres mentésének) viszont ebben az esetben is óriási a szerepe a baj elkerülésében. „Tapasztalataink szerint nagyon komoly károkat okoznak a CTB-Locker és a hasonló zsaroló vírusok. Sajnos még a legfejlettebb adatmentő megoldásokkal sem lehet minden esetben visszaállítani az elérhetetlenné vált fájlokat. Szakembereink folyamatosan dolgoznak azon, hogy megoldást találjunk a helyreállításra, és csökkenteni tudjuk a teljes adatvesztés kockázatát. Nem lehet eléggé hangsúlyozni viszont a jelenleg egyetlen hatásos ellenszer, a megelőzés fontosságát” – mondta Kertész Zoltán, a KÜRT Adatmentés üzletág vezetője.

  • Mentsünk offline, amit csak tudunk DVD-re, külső meghajtóra.
  • Legyen feltelepítve a számítástechnikai eszközön (számítógép, telefon, tablet) legalább egy biztonsági szoftver. Ennek vírusleíró adatbázisát rendszeresen frissítsük, hiszen a vírusok folyamatosan változnak, így csak naprakész védelmi rendszernek van esélye a hatékony védekezésre.
  • Győződjünk meg róla, hogy a biztonsági szoftverünk többrétegű védelemmel rendelkezik: hálózati (behatolás megelőző funkció), illetve fájl védelemmel (szokásos vírusvédelmi funkciók, viselkedéselemző/viselkedésfigyelő, illetve karantén és/vagy törlő funkció).
  • A saját gépünkön is alkalmazzunk az anti-malware szoftvereken kívül tűzfalat. Ha ugyanis a ransomware programnak sikerül kicseleznie az anti-malware programot, akkor a tűzfalunk még figyelmeztethet és megakadályozhatja a kártékony szoftvert abban, hogy az úgynevezett Command and Control (C&C) szerveréhez kapcsolódva utasításokat fogadjon el a fájlok zsaroló célú kódolása érdekében.

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Felkavaró adatok a tinikről és a szüleikről

sze márc 9 , 2016
ShareTweetPinShareMár-már megdöbbentő adatok láttak napvilágot az Evolution & Mobile Hungary konferencián a hazai közösségi média felhasználási szokások kapcsán. Kiderült, hogy átlagosan közel napi másfél órán keresztül használjuk a Facebookot, ami több mint kétszerese az Egyesült Államokban mért adatnak. Itthon 5,1 millió felhasználója van a legnépszerűbb közösségi oldalnak, ebből mintegy négy millióan […]

És még ez is...