Csak kiderült: érdekel minket a jövő

Az eNET 2017 júliusában végzett online kutatása alapján a felnőtt magyar internetezőket nemcsak a most érzékelhető digitális lehetőségek, de a jövő sem hagyja hidegen: 82 százalékuk szokott gondolkodni azon, hogy vajon milyen változások várhatóak.

A netezők szerint a következő harminc évben életünkben az egyik legfontosabb változást a robottechnológia fejlődése okozza majd. Véleményük szerint a robotok több területen is átveszik majd az emberek helyét, illetve bővülni fog az otthonról végezhető munkák száma is. Bár a munka elgépiesedésével szakmák szűnhetnek meg, – veszélyeztetve ezzel az érintettek megélhetését –, ezzel együtt fejlődési lehetőséget (is) látnak ebben, hiszen egyúttal új szakmák is kialakulnak majd, ami „folyamatos önfejlesztést igényel tőlünk, hogy meg tudjunk felelni az elvárásoknak”. A válaszadók arra számítanak, hogy bár „gépiesedik az életünk”, ezért egyre inkább ellustulunk, ugyanakkor a robotok „sok mechanikus tevékenység alól felszabadítják az embert”, így több lesz a szabadidőnk. Az egyre nagyobb fokú automatizálás kapcsán foglalkoztatja őket, hogy ennek következtében a személyes emberi kapcsolatok háttérbe szorulnak-e.

A netezők tartanak tőle, hogy a klímaváltozás nagyon sok problémát fog okozni, főleg „a Föld vízkészlete fog megcsappanni” és a szélsőséges időjárás is egyre gyakoribb lesz. Emiatt különösen fontosnak tartják, hogy „előtérbe kerüljenek a fenntartható, megújuló energiaforrások” és ezek használatát a mindennapokba is beépítsük. A környezetvédelemmel, fenntarthatósággal összefüggésben a netezők az elektromos járművek használatának elterjedésével számolnak, melyek szerintük gyakrabban fordulnak majd elő az utakon, mint hagyományos társaik, és melyek „talán már nem is a földön, hanem a levegőben fognak közlekedni”. Magyarországon a következő három évtizedben a legjelentősebb változásokra a kapcsolattartás, kommunikáció (50 százalék); a közlekedés és a járművek (43 százalék); illetve a tanulás, oktatás (38 százalék) terén számítanak a netezők.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Deutsche Telekom: tartható az 5G hálózat fejlesztésének ütemterve

csü márc 1 , 2018
Tartható az 5G hálózat fejlesztésének ütemterve, a kereskedelmi tesztelés idén, a teljes üzem pedig 2020-ra megvalósul – jelentette be Claudia Nemat, a Deutsche Telekom (DT) igazgatótanácsának technológiáért és innovációért felelős tagja. Tim Höttges, a DT vezérigazgatója kijelentette: az 5G infrastruktúra fejlesztésekhez minden adott. A szabályozási környezetet ugyanakkor a vezérigazgató kérdésesnek […]
Claudia Nemat

És még ez is...