Állítólag már itt is az üzenetküldés következő generációja

Új internetalapú üzenetküldő szolgáltatás indul a Magyar Telekomnál. A telefon üzenet gombja mostantól még többet nyújt. A Deutsche Telekom március folyamán bevezeti az Rich Communication Services (RCS) szolgáltatását a Magyar Telekom lakossági és üzleti előfizetői számára is, ezáltal újítva meg az üzenetküldési lehetőséget. Az új generációs üzenetküldő szolgáltatás a 25 éve működő és a még mindig gyakran használt klasszikus szöveges sms-t és a másfél évtizede debütált mms mobil képtovábbító szolgáltatást egészíti ki új funkciókkal: csoportos chat-eléssel, HD minőségű fényképek, videók megosztásával, fájlok küldésével, saját pozíció megosztásával vagy akár csoportos üzenet küldésével. Az előfizetők az RCS szolgáltatást aktiválva egymás között és a világ bármely más RCS felhasználójával internet alapú chat formájában is tudnak üzenetet váltani.

Az új szolgáltatás egyszerűen és gyorsan használható, egyes mobiltelefon készülékeken az előre telepített üzenetgombról közvetlenül elérhető, vagy a letölthető Android Messages alkalmazásban aktiválható. Igénybevételéhez nincsen szükség regisztrációra csevegőalkalmazásban vagy közösségi oldalakon. Az elküldött üzenetek mindenképpen célba érnek akár chat üzenetként internet kapcsolaton keresztül, akár sms vagy mms formájában. A szolgáltatás aktiválása díjmentes, de a chat forgalom, képek, fájlok küldése az előfizető adatdíjcsomagjának terhére adatforgalmat generál lakossági és üzleti mobilinternet szolgáltatás esetében egyaránt.

A március folyamán induló tesztüzem során a HMD Nokia 3, illetve Nokia 5, Sony Xperia XZ és a korábban értékesített Samsung Galaxy A3 (2017) készülékeken az alapértelmezett Android Messages üzenetküldő alkalmazásból érhető el a szolgáltatás, amely a közeljövőben további Samsung modelleken is használhatóvá válik. A szolgáltatás aktiválható a letölthető Android Messages alkalmazásban is 4.4, vagy magasabb Android operációs rendszerű mobilkészülékeken.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Next Post

Routeren keresztül támad a kicsikém... illetve a kiberkém

ked márc 20 , 2018
A Kaspersky Lab kutatói nemrég olyan kifinomult kibercsapdát azonosítottak, amelyet főként kiberkémkedésre használtak a Közel-Keleten és Afrikában 2012-től idén februárig. A malware, amelyet a kutatók „Slingshot”-nak neveztek el, meghekkelt routereken keresztül támadta és fertőzte áldozatait, teljes kontrollal az áldozatok készülékei felett. A kutatók szerint a kibercsapda számos egyedi és kellően […]
router, internet

És még ez is...